Άλλη μια επιβλητική εμφάνιση για την Α.Ε Μοσχάτου και νίκη με 5-0 επί του Αετού Κορυδαλλού,στο γήπεδο του Μοσχάτου για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος .

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μοσχάτου είχε την κατοχή της μπάλας και στα 45 λεπτά , σε ένα ημίχρονο που η ομάδα του Κορυδαλλού έπαιζε με 11 παίκτες πίσω από το κέντρο .Το γκολ ήρθε στο 45ο λεπτό από τον Σαπαλίδη που έκανε το 1-0 και έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο .Προηγουμένως είχε ένα δοκάρι και μια μεγάλη ευκαιρία η ΑΕ Μοσχάτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μοσχάτου βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα 4 φορές με γκολ των Νιζάμη(2) , Σαπαλίδη και Μπόλη αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο και θέαμα .

Για άλλη μια φορά το γήπεδο γεμάτο από κόσμο που στήριξε και χειροκρότησε την ομάδα της ΑΕ Μοσχάτου .