Last updated: on November 8, 2018

ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός ρίχνονται σήμερα στη «μάχη» της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League και οι δύο ομάδες θέλουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί στο «Καραϊσκάκη» και είναι το φαβορί για την κατάκτηση της νίκης, ενώ πιο δύσκολο έργο θα έχει ο ΠΑΟΚ στην Ουγγαρία κόντρα στη Βίντι.
Από εκεί και πέρα, το αποψινό πρόγραμμα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως αυτό της Αρσεναλ με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας και της Μπέτις με τη Μίλαν, ενώ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι της Λάτσιο με τη Μαρσέιγ. Συνοπτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League έχει ως εξής:

ΠΕΜΠΤΗ

------

1ος όμιλος

 

Λουντογκόρετς - ΑΕΚ Λάρνακας
Λεβερκούζεν - Ζυρίχη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Ζυρίχη       3   3-0-0    5-2   9
Λεβερκούζεν  3   2-0-1    9-7   6
Λουντογκόρετς3   0-1-2    3-5   1
ΑΕΚ Λάρνακας 3   0-1-2    3-6   1

2ος όμιλος

Σέλτικ - Λειψία
Ρόζενμποργκ - Σάλτσμπουργκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Σάλτσμπουργκ 3   3-0-0    9-3   9
Λειψία       3   2-0-1    7-4   6
Σέλτικ       3   1-0-2    2-5   3
Ρόζενμποργκ  3   0-0-3    1-7   0

3ος όμιλος

Σλάβια Πράγας - Κοπεγχάγη
Μπορντό - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Ζενίτ        3   2-1-0    4-2   7
Σλάβια Πρ.   3   2-0-1    2-1   6
Κοπεγχάγη    3   1-1-1    3-3   4
Μπορντό      3   0-0-3    2-5   0
       
4ος όμιλος

Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Σπάρτακ Τρνάβα
Φενέρμπαχτσε - Άντερλεχτ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
              Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Ντιναμό Ζ.     3   3-0-0    8-2   9
Φενέρμπαχτσε   3   1-1-1    5-6   4
Σπάρτακ Τρνάβα 3   1-0-2    2-4   3
Άντερλεχτ      3   0-1-2    2-5   1

5ος όμιλος

Αρσεναλ - Σπόρτινγκ Λισαβόνας
Βόρσκλα - Καραμπάχ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Άρσεναλ      3   3-0-0    8-2   9
Σπόρτινγκ Λ. 3   2-0-1    4-2   6
Βόρσκλα      3   1-0-2    4-6   3
Καραμπάχ     3   0-0-3    0-6   0

6ος όμιλος

Ολυμπιακός - Ντουντελάνζ
Μπέτις - Μίλαν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Μπέτις       3   2-1-0    5-1   7
Μίλαν        3   2-0-1    5-3   6
Ολυμπιακός   3   1-1-1    3-3   4
Ντουντελάνζ  3   0-0-3    0-6   0

7ος όμιλος

Ραπίντ Βιένης - Βιγιαρεάλ
Σπαρτάκ Μόσχας - Ρέιντζερς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Βιγιαρεάλ    3   1-2-0   10-5   5
Ρέιντζερς    3   1-2-0    5-3   5
Ραπίντ Β.    3   1-0-2    3-8   3
Σπαρτάκ Μ.   3   0-2-1    3-5   2

8ος όμιλος

Λάτσιο - Μαρσέιγ
Απόλλων Λεμεσού - Αϊντραχτ Φρανκφούρτης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Αϊντραχτ Φρ. 3   3-0-0    8-2   9
Λάτσιο       3   2-0-1    6-6   6
Μαρσέιγ      3   0-1-2    4-7   1
Απόλλων Λεμ. 3   0-1-2    3-7   1

9ος όμιλος  

Γκενκ - Μπεσίκτας
Μάλμε - Σάρπσποργκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Γκενκ       3    2-0-1    7-5   6      
Μάλμε       3    1-1-1    3-3   4
Σάρπσμποργκ 3    1-1-1    5-5   4
Μπεσίκτας   3    1-0-2    5-7   3

10ος όμιλος

Ακχισάρ- Σεβίλη
Κράσνονταρ - Σταντάρ Λιέγης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Σεβίλη      3    2-0-1   12-3   6
Κράσνονταρ  3    2-0-1    4-3   6
Σταντάρ Λ.  3    2-0-1    5-7   6
Ακχισάρ     3    0-0-3    1-9   0

11ος όμιλος

Ντιναμό Κιέβου - Ρεν
Αστάνα - Γιάμπλονετς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Ντιναμό Κ.  3    1-2-0    6-5   5
Αστάνα      3    1-2-0    5-3   5
Ρεν         3    1-0-2    3-5   3
Γιάμπλονετς 3    0-2-1    3-4   2

12ος όμιλος

Βίντι - ΠΑΟΚ
ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ - Τσέλσι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
            Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β
Τσέλσι      3    3-0-0    5-1   9
Βίντι       3    1-0-2    2-3   3
ΠΑΟΚ        3    1-0-2    4-4   3
ΜΠΑΤΕ       3    1-0-2    3-6   3

 

Πηγή : ΑΠΕ-ΜΠΕ

Leave a Reply



(Your email will not be publicly displayed.)


Captcha Code

Click the image to see another captcha.